Serwis, naprawa, konserwacja klimatyzacji, klimatyzatorów kontrola szczelności, odgrzybianie, ozonowanie - Poznań

Nowoczesne systemy klimatyzacyjne pozwalają utrzymać w pomieszczeniach odpowiednią cyrkulację powietrza, a co za tym idzie właściwe warunki pracy. Jako Jesteśmy w stanie zaoferować zarówno montaż klimatyzatorów, jak i profesjonalny serwis klimatyzacji. Zabiegi konserwacyjne mają uzasadnienie ekonomiczne i zdrowotne.

Proponujemy przeprowadzanie okresowych kontroli szczelności urządzeń klimatyzacyjnych Klientom z Poznania i okolic. Przeprowadzając przeglądy i drobne naprawy regularnie, wydłuża się żywotność instalacji. Odpowiednio serwisowana klimatyzacja nie będzie ulegała poważnym i kosztownym awariom, dzięki czemu nasi Klienci nie będą narażeni na poważne wydatki.

Właściwa konserwacja klimatyzacji pozwala również uniknąć zagrzybiania instalacji. Niewłaściwe serwisowanie może mieć negatywne konsekwencje zdrowotne dla osób przebywających w klimatyzowanych pomieszczeniach. Odpowiedzialne użytkowanie klimatyzatorów jest niezwykle istotne. Zachęcamy więc do kontaktu z naszymi konsultantami w celu ustalenia terminu wizyty naszego zespołu.

W zakres usług firmy Optielektronik wchodzą:

  • kontrola szczelności urządzeń klimatyzacyjnych,
  • dokładne czyszczenie instalacji, filtrów i innych elementów,

  • analiza wydajności chłodniczej  i sprawności energetycznej,

  • dezynfekcja klimatyzacji w celu pozbycia się grzybów i bakterii,

  • kontrola stanu połączeń elektrycznych,

  • weryfikacja głośności pracy urządzenia,

  • sprawdzenie ciśnienia czynnika chłodniczego w instalacji.

Regularne serwisowanie klimatyzacji charakteryzuje każdego odpowiedzialnego właściciela klimatyzatora. Warto powierzyć okresowe prace konserwacyjne specjalistom. Zapraszamy do Optielektronik. Przeprowadzamy kontrolę szczelności urządzeń klimatyzacyjnych na terenie Poznania i innych okolicznych miejscowości.

Instalacja klimatyzacji przyczynia się do ogromnego komfortu termicznego wszystkich użytkowników danej nieruchomości, zwłaszcza w trakcie intensywnych, letnich upałów. Należy jednak pamiętać, że każde urządzenie wymaga odpowiedniej konserwacji. Zdając sobie z tego sprawę, oprócz doradztwa przy wyborze optymalnego produktu oraz kompleksowego montażu, oferujemy czyszczenie klimatyzacji. Mieszkając na terenie Poznania, warto zlecić przegląd klimatyzacji i serwis w naszym biurze, znajdującym się w dzielnicy Grunwald. Również naprawa całej instalacji chłodzącej należy do naszych specjalności.

Konserwacja i naprawa klimatyzatorów

Każde systemy wentylacji wymagają konserwacji, która jest kluczowym elementem przyczyniającym się do ich sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania. Regularnie przeprowadzany serwis ogranicza ryzyko konieczności naprawy klimatyzatorów (które to usługi również świadczymy na terenie Poznania). Jak wiadomo, każde urządzenie składa się z dwóch elementów – skraplacza, umieszczanego na zewnątrz oraz parownika, znajdującego się wewnątrz obiektu. Zwłaszcza ta druga jednostka narażona jest na powstawanie niebezpiecznych dla zdrowia substancji takich, jak pleśnie lub grzyby. Ich istnienie ma zgubny wpływ na zdrowie człowieka.

Biorąc pod uwagę fakt, że bezpieczeństwo domowników lub pracowników biura jest najważniejsze, powszechnie zaleca się wykonywanie zabiegów czyszczących co najmniej raz w roku. Decydując się na skorzystanie z naszych usług, ma się gwarancję pełnego profesjonalizmu. Doświadczony zespół skrupulatnie zbada i oceni stan zainstalowanych urządzeń na terenie Poznania. Wykona odgrzybianie klimatyzacji i ozonowanie w przypadku stwierdzenia powstawania grzybów lub pleśni. W skład usług wchodzi również uzupełnienie klimatyzacji. Po zakończeniu czynności ma się pewność, że system chłodniczy sprawować się będzie dokładnie tak, jak tuż po zakupie i montażu!

Zapraszamy do kontaktu